Karolina
T: 608 504 164
Adres
ul. Srebrna 6, 41-819 Zabrze
E-mail
napiszdomnie@studiomaciej.pl

Zespół

Zespół
Magdalena Ziółkowska

Pomysłodawczyni oraz współtwórca Studia Artystycznego Maciej. Muzyka towarzyszy jej od najmłodszych lat. Przeszła przez wszystkie szczeble kształcenia w tym kierunku – począwszy od muzycznego przedszkola, a skończywszy na uzyskaniu dyplomu Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. Obecnie pracuje zawodowo jako wykładowca na studiach podyplomowych oraz nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej w Gliwicach. Autorka piosenek i książek o muzyce dla dzieci. Miłośniczka muzyki, a w szczególności rozwoju muzycznego najmłodszych dzieci. Prywatnie mama dwóch córek. Zdobyła I miejsce w konkrusie Zabrzański Biznesplan 2014 za projekt Laboratorium Doktora Łodygi.

W Studiu Artystycznym Maciej jest dyrektorem artystycznym. Jej zadaniem jest dbanie o wysoką jakość zajęć, koordynację programów nauczania, PR, oprawę artystyczną oraz odkrywanie i pielęgnowanie dziecięcych talentów.

Karolina Jędryszek

Współtwórca Studia Artystycznego Maciej. Posiada wykształcenie wyższe medyczne, z zawodu jest ratownikiem medycznym z 5-letnim doświadczeniem pracy w Systemie Ochrony Zdrowia. Obecnie jest doktorantką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Z muzyką jest związana od dziecka, posiada średnie wykształcenie muzyczne. Przez 5 lat prowadziła zajęcia taneczne dla dzieci oraz jest animatorem czasu wolnego dzieci i młodzieży. Ma kilkuletnie doświadczenie w pracy administracyjnej, księgowej i organizacyjnej. Wielokrotnie organizowała warsztaty, konkursy, happeningi oraz animacje dla dzieci przy imprezach masowych. Zdobyła III miejsce w konkursie Zabrzański Biznesplan 2015 za projekt Mali Medycy. 

W Studiu Artystycznym Maciej jest dyrektorem ds. rozwoju, odpowiedzialna jest za marketing, zarządzanie oraz obsługę klienta.

 

Wiktoria Dąbrowska

Studentka pedagogiki na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Od małego była umysłem ścisłym, w głowie jej było miejsce tylko dla matematyki i fizyki. Jednak, gdy rozpoczęła przygodą pracy z dziećmi jej życie zmieniło się o 180 stopni. Aktualnie jest trenerem DI i animatorem czasu wolnego. W wolnym czasie poszukuje i poszerza swoją wiedzę na temat tańców animacyjnych dla dzieci, jeździ na rowerze, rolkach, pływa, maluje rysuje i spędza czas z przyjaciółmi. W przyszłości widzi się jako nauczyciel wychowania przedszkolnego.

W Studiu Artystycznym Maciej jest koordynatorem ds. artystycznych urodzin i prowadzi zajęcia dla najmłodszych - Szkraby.

Kozak Anna

Jej przygoda w Studio Artystycznym Maciej rozpoczęła się w 2015 roku. Zanim zaczęła pracę z dziećmi, nie spodziewała się ile radości może dać połączenie pracy z zabawą. Ukończyła Liceum Plastyczne w Zabrzu z tytułem plastyk, fotograf. Obecnie realizuje się w zawodzie jako technik dentystyczny oraz higienistka stomatologiczna. Ukończyła szkolenia: Animatora gier i zabaw, Animatora zabaw dziecięcych, Mistrza Animacji, Animacji czasu wolnego, z pierwszej pomocy, wychowawcy wypoczynku, trenera Destination Imagination.

W Studiu Artystycznym Maciej jest koordynatorem ds. animacji. 

 

 

Magdalena Dusza

Nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Na co dzień pracuje w przedszkolu, w wolnych chwilach czyta, jeździ na rowerze, pływa, a kiedy czasu jest trochę więcej wyrusza w góry. Dodatkowo jest dyplomowaną Opiekunką dziecięcą i Asystentem osób niepełnosprawnych. W czasie wakacji zamienia się w wychowawcę kolonijnego i od 5 lat jeździ z nami na wszystkie obozy. Jest licencjonowanym instruktorem programu Destination Imagination i ma doświadczenie w przygotowywaniu do Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności.

W Studiu Artystycznym Maciej prowadzi kreatywne zajęcia Destination Imagination - DI.

Weronika Dercz

Swoją przygodę z tańcem zaczęła w wieku 6 lat. Specjalizuje się w tańcu współczesnym z elementami klasyki, zna także podstawy hip hopu. Doskonale wie, jak ekscytujący, a zarazem stresujący potrafi być każdy występ na scenie. Jak ważne są przygotowania do prezentacji, dyscyplina i wspólne przeżycia z rówieśnikami. Kocha pracę z dziećmi, a już w szczególności wspólną radość z odniesionych sukcesów. Występowała miedzy innymi na deskach Teatru Nowego w Zabrzu, Teatru Roma oraz w Sali Kongresowej w Warszawie. Prywatnie tancerka zespołu „Teatr Wyobraźni” działającym w Ośrodku Tańca Współczesnego i Edukacji Baletowej Gronex. Obecnie studiuje psychologię na Uniwesytecie Śląskim w Katowicach.

W Studiu Artystycznym Maciej jest instruktorem grup tanecznych - Baletki i Ecarte. 

Paulina Szonowska

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, od zawsze na ścieżce artystycznej, od dziecka interesował ją taniec, a szczególnie balet. Ukończyła pierwszy stopień szkoły muzycznej w Cieszynie, a drugi w Czeskim Cieszynie, w klasie skrzypiec. Zdobyte umiejętności wykorzystuje w prowadzeniu zajęć muzyczno ruchowych z dziećmi. Aktualnie jest studentka trzeciego roku w Studium wokalno - baletowym przy Teatrze Miejskim w Gliwicach. Szkoli się w różnych technikach tańca: klasycznego, współczesnego, ludowego i charakterystycznego, stepu amerykańskiego i innych. Zdobywa doświadczenie sceniczne w rożnego rodzaju występach i spektaklach. Poszerza swoje umiejętności na warsztatach i zajęciach dodatkowych np. w technice jazzowej. 
Uwielbia oglądać spektakle baletowe i musicalowe. W wolnym czasie czyta i zajmuje się kaligrafią nowoczesną.  Jej misją jest tak prowadzić zajęcia z dziecmi, by pokazac im ruch w muzyce oraz przekazać pasje, która może towarzyszyć im przez całe życie.

W Studiu Artystycznym Maciej prowadzi zajęcia z baletu.

Dominika Dąbrowska

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Zabrzu o specjalizacji dekorator wnętrz, form użytkowych. Po zabrzańskim plastyku wybrała drogę związaną z edukacją młodych ludzi. Ukończyła edukację wczesnoszkolną z wychowaniem przedszkolnym oraz studiów podyplomowych z zakresu oligofrenopedagogiki. Swoją przygodę z plastyką rozpoczęła już w dzieciństwie, uczęszczając na kółko plastyczne. Następnie to szkoła plastyczna otwarła jej drzwi na wiele możliwości pracy artystycznej. Dziś już wie, że to praca z dziećmi daje satysfakcję, radość i jest odpowiednią drogą zawodową. Sztuki plastyczne to jej pasja. O sobie mówi: „Pragnę z młodymi ludźmi tworzyć i bawić się sztuką. Z każdym dniem uczymy się czegoś nowego, a ja chcę współpracować, wspierać, rozwijać, pobudzać twórczo swoich podopiecznych. Pragnę to życie przeżyć, patrząc na małych artystów i cieszyć się z ich postępów każdego dnia”. W ramach rozwoju artystycznego ukończyła kurs Ceramiki I stopnia i poszerzyła wiedzę z zakresu przedmiotu techniki i plastyki w Collegium da Vinci. Od 4 lat pracuje w szkole specjalnej gdzie prowadzi zajęcia rewalidacyjne, świetlicowe, uczy plastyki w klasach oraz oddziałach terapeutycznych a także prowadzi kółko garncarskie.

W plenerze uwielbia malować pejzaże różnymi technikami malarskimi. Natomiast w swojej pracowni układa kompozycje kwiatowe, wypala w drewnie za pomocą pirografu różnorodne motywy i bawi się gliną tworząc wielorakie formy.

W Studiu Artystycznym Maciej prowadzi zajęcia plastyczne od 5 lat. Dziś zajęcia zmieniły nazwę i stają się zajęciami szeroko pojętej sztuki - Art inspiracje.

Kinga Cieśla

Położna, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jej dumą jest możliwość towarzyszenia w najpiękniejszych chwilach życia innych osób - ślubach, jako fotograf w KSC studio oraz porodach jako położna. Ambitna i szukająca wciąż nowych wyzwań. Ukończyła kursy: BLS (Podstawowe zabiegi resuscytacyjne), zdrowe odżywianie kobiet w ciąży i małych dzieci, mindfulness, naturopatii oraz jogi. Od najmłodszych lat wychowywana w miłości do sztuki. Przez 6 lat była członkiem folklorystycznego zespołu tanecznego, równie długo oddawała się sztuce aktorskiej w kole teatralnym. Artystyczne umiejętności poszerzała o śpiew w chórze oraz zajęcia plastyczne. Praca z dziećmi sprawia jej największą radość.

 

W Studiu Artystycznym Maciej prowadzi zajęcia Mali Medycy

Damian Twarowski

Student III roku Mechatroniki na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, wychowawca, wolontariusz, animator, harcerz, wieloletni instruktor Związku Harcerstwa Polskiego w stopniu przewodnika, drużynowy 25 Dąbrowskiej Drużyny Harcerskiej "astra", fan fantastyki i gier strategicznych oraz komputerowych, złota rączka, technik mechatronik oraz absolwent Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej, współczesny "człowiek renesansu". Z przedmiotami ścisłymi (chemią, matematyką, fizyką, przyrodą itp.) obeznany od lat. Wielokrotny stypendysta Prezesa Rady Ministrów oraz Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza dla najzdolniejszej młodzieży, uczestnik i laureat olimpiad przedmiotowych i technicznych, amator survivalu. Sportową duszę uaktywnia wsiadając na rower. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą.

W Studiu Artystycznym Maciej prowadzi zajęcia Mały Einstein oraz Laboratorium dr. Łodygi.

Ewelina Stanek

Studentka Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie na kierunku Marketing i sprzedaż. Jej przygoda z dziećmi zaczęła się w Związku Harcerstwa Polskiego, gdzie obecnie jest instruktorem Hufca Dąbrowa Górnicza w stopniu przewodnika. Z zawodu posiada tytuł Fototechnika, ale sercem jest przede wszystkim animatorem. Ukończyła wiele kursów i szkoleń w tym kierunku m.in.: Animator Czasu Wolnego, Mistrz Animacji, Taniec w Animacji, Facepainting I i II stopień. Prowadzi animacje od urodzinowych po te na większą skalę, jak festyny czy bale karnawałowe, bo praca z mikrofonem i setką dzieci daje jej największą radość.

W Studiu Artystycznym Maciej jest animatorem oraz wychowawcą.

Martyna Romaniuk

Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Śląskim z wieloletnim doświadczeniem jako nauczyciel i lektor języka angielskiego. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Prywatnie mama trójki dzieci w bardzo różnym wieku o szerokich zaineresowaniach i niespożytej energii. W swojej pracy realizowała projekty międzynarodowe.

W Studiu Artystycznym Maciej poprowadzi zajęcia Art English.

Santiago Núñez Fernández

Ojciec dwóch cudownych synów i nauczyciel języka hiszpańskiego. Od dziecka wraz ze swoją rodziną żył w różnych krajach i kulturach. Jego uszy pochłaniały języki i akcenty z całego świata. Prawdopodobnie dlatego tak ceni umiejętność posługiwania się językiem obcym. "Znajomość i umiejętność porozumiewania się w innych językach otwiera przed nami drzwi do poznania świata", mówi. W Santiago de Compostela studiował techniki M.I.S. (Metody Integracji Społecznej), Rozwój Wspólnot i Społeczności Lokalnych i Dynamikę Czasu Wolnego. Doświadczenie zawodowe dało mu możliwość pracy w centrum rozwoju organizującym kolonie letnie dla dzieci, gdzie aktywnie uczestniczył jako opiekun. Podczas swojej drogi do rozwoju napotkał wielu wartościowych nauczycieli, ale jak sam mówi, "moimi Wielkimi Mistrzami są moje dzieci, od których uczę się każdego dnia".

Ten szeroki wachlarz doświadczeń zawodowych i osobistych sprawił, że przeistoczył się w nauczyciela języka hiszpańskiego. Uczniom chce przekazać swoje zamiłowanie do języka poprzez miłe podejście, techniki komunikacyjne, gry i zabawy oraz wspomaganie kreatywności.

W Studiu Artystycznym Maciej prowadzi zajęcia z języka hiszpańskiego.

Sandra Sojka

Studentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na kierunku Kompozycja, Dyrygentura i Teoria Muzyki. Od dziecka śpiewała, tańczyła i grała w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną w Chorzowie w klasie fortepianiu. Prowadzi dwa chóry w Bytomiu i chór I stopnia w PSM Gliwicach. Dodatkowo pracuje w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej ucząc dzieci gry na fortepianie oraz emisji głosu z dykcji. Brała udział w różnych warsztatach chóralnych. Poza muzyką jej drugą miłością jest matematyka (liceum o profilu matematyczno-informatycznym).

Prywatnie, uwielbia spędzać czas z przyjaciółmi i podróżować.

W Studiu Artystycznym Maciej prowadzi zajęcia zespołów wokalnych oraz indywidualne zajęcia ze śpiewu.