Telefon
608 504 164
Adres
ul. Staromiejska 72, Zabrze
E-mail
napiszdomnie@studiomaciej.pl

Zespół

Zespół
Magdalena Ziółkowska

Pomysłodawczyni oraz współtwórca Studia Artystycznego Maciej. Muzyka towarzyszy jej od najmłodszych lat. Przeszła przez wszystkie szczeble kształcenia w tym kierunku – począwszy od muzycznego przedszkola, a skończywszy na uzyskaniu dyplomu Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Uniwersytetu Muzycznego im.
F. Chopina w Warszawie. Obecnie pracuje zawodowo jako wykładowca na studiach podyplomowych oraz nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej w Gliwicach. Autorka piosenek i książek o muzyce dla dzieci. Miłośniczka muzyki, a w szczególności rozwoju muzycznego najmłodszych dzieci.
Prywatnie mama dwóch córek. Zdobyła I miejsce w konkrusie Zabrzański Biznesplan 2014 za projekt Laboratorium Doktora Łodygi.

W Studiu Artystycznym Maciej jest dyrektorem artystycznym.
Jej zadaniem jest dbanie o wysoką jakość zajęć, koordynację programów nauczania, PR, oprawę artystyczną oraz odkrywanie i pielęgnowanie dziecięcych talentów.

Karolina Jędryszek

Współtwórca Studia Artystycznego Maciej. Posiada wykształcenie wyższe medyczne, z zawodu jest ratownikiem medycznym z 5-letnim doświadczeniem pracy w Systemie Ochrony Zdrowia. Obecnie jest doktorantką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Z muzyką jest związana od dziecka, posiada średnie wykształcenie muzyczne. Przez 5 lat prowadziła zajęcia taneczne dla dzieci oraz jest animatorem czasu wolnego dzieci i młodzieży. Ma kilkuletnie doświadczenie w pracy administracyjnej, księgowej i organizacyjnej. Wielokrotnie organizowała warsztaty, konkursy, happeningi oraz animacje dla dzieci przy imprezach masowych. Zdobyła III miejsce w konkursie Zabrzański Biznesplan 2015 za projekt Mali Medycy. 

W Studiu Artystycznym Maciej jest dyrektorem ds. rozwoju, odpowiedzialna jest za marketing, zarządzanie oraz obsługę klienta.

 

Elżbieta Sikora

Studentka filologii rosyjskiej na Uniwersytecie Śląskim. Jest certyfikowanym instruktorem tańca nowoczesnego, animatorem i wychowawcą. Od 7 lat zdobywa doświadczenie w pracy z klientem i w pracy z dziećmi.
Tańczy, dba o rośliny i o zadowolenie naszych klientów. Ela jest osobą empatyczną, pomysłową i bardzo odpowiedzialną.


W Studiu Maciej pracuje na stanowisku koordynatora recepcji, na którym zajmuje się sprawami administracyjnymi i obsługą klientów. Elę poznacie na recepcji studia, a także po drugiej stronie słuchawki telefonu Macieja.

Dominika Dąbrowska

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Zabrzu o specjalizacji dekorator wnętrz, form użytkowych. Po zabrzańskim plastyku wybrała drogę związaną z edukacją młodych ludzi. Ukończyła edukację wczesnoszkolną z wychowaniem przedszkolnym oraz studiów podyplomowych z zakresu oligofrenopedagogiki. Swoją przygodę z plastyką rozpoczęła już w dzieciństwie, uczęszczając na kółko plastyczne. Następnie to szkoła plastyczna otwarła jej drzwi na wiele możliwości pracy artystycznej. W ramach rozwoju artystycznego ukończyła kurs Ceramiki I stopnia i poszerzyła wiedzę z zakresu przedmiotu techniki i plastyki w Collegium da Vinci.

Jest właścicielką marki Trzykąty- domowe dekoracje. W swej pracowni wykonuje autorskie prace, głównie rękodzielnicze z zakresu metalu, drewna i ceramiki.

Uwielbia pracować z dziećmi. Nie bez powodu jest związana z nami od 7lat! Jej pasja tworzenia, energia i uśmiech sprawiają, że tryska od niej prawdziwie pozytywna, wręcz kreatywna energia!

Prowadzi zajęcia plastyczne- Art Inspiracje oraz Ceramikę. Cykliczne jest współorganizatorką warsztatów kreatywnych w naszym Studio.

 

Olga Strzelak

Młoda i pracowita tancerka oraz trenerka tańca. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 7 lat. Przez pierwsze dwa lata swojej kariery tanecznej uczyła się tańca towarzyskiego, jednak po pierwszych zajęciach z hip hop’u wiedziała już, co chce w życiu robić. Od 11 lat tańczy street dance, głównie hip-hop, a od dwóch lat praktykuje również taniec współczesny i klasyczny. Jej motto taneczne to „taniec to nie sam ruch, a ruch to coś więcej”.
Jest tancerką ekipy streetowej eLDe CREW, z którymi jeździ na liczne zawody streetowe oraz tancerką Teatru Tańca „Zokinazoli”, z którymi tworzy i gra w spektaklach tanecznych - ostatni z nich to „Parówki rosną na drzewach” na rezydencji artystycznej w „Materia Łódź”. Jest certyfikowaną instruktorką tańca nowoczesnego, uczącą ambitnych tancerzy w Studiu Tańca „Let’s Dance” w Gliwicach, „Laboratorium Tańca” w Knurowie oraz bywalczynią wielu obozów tanecznych w Polsce.
Fascynatka freestylu, kompozycji przestrzennej i ruchu pod każdym względem.

Sebastian Polkowski

Trenuje Capoeira od 20 lat. Prowadzi zajęcia od ok. 14 lat. Od samego początku ogromny pasjonat tej brazylijskiej sztuki walki. Nabierał doświadczenia w polsce oraz za granicą, uczestnicząc w treningach, szkoleniach, obozach i warsztatach. Uczestnik zawodów Capoeira. Był finalistą mistrzostw Europy Capoeira Abada (zdobywając 3 miejsce).

Pasję do prowadzenia zajęć dla najmłodszych rozwijał wraz ze zdobyciem wykształcenia w zakresie Wychowania Fizycznego i nabycia kompetencji instruktora sportu.

Sebastian, na Capoeira znany jako „Pato” (każdy adept z czasem otrzymuje pseudonim w języku portugalskim) oprócz aktywnego trenowania Capoeira i pracy z aspektami ruchowymi jest absolutnym pasjonatem muzyki Capoeira. Sam ją aktywnie tworzy i jako jeden z nielicznych „nie brazylijczyków” doczekał się publikacji swojej twórczości na płycie CD z muzyką Capoeira jednego z mistrzów,  a jego piosenki są dziś śpiewane w różnych grupach Capoeira na całym świecie.

Łukasz Laskowski

Wychowanek klubu AZS Gliwice. Obecnie trener w klubie KATAGURUMA Gliwice oraz trener i zawodnik klubu JUDO TEAM MASTERS GLIWICE. Posiada uprawnienia instruktora JUDO oraz stopień mistrzowski 1 DAN. Jest także sędzią JUDO szkolenia centralnego w stopniu Sędziego Regionalnego. Medalista wielu wojewódzkich, regionalnych i ogólnopolskich turniej min. III miejsce Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Nowa Sól 2002), srebrny i brązowy medalista Akademickich Mistrzostw Polski Juniorów. Wielokrotny medalista Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Seniorów. Zdobywca Pucharu Polski Masters - Kraków 2017 oraz Mistrz Polski Masters - Oleśnica 2017.

W Studiu Artystycznym Maciej prowadzi zajęcia judo.

Weronika Dercz

Swoją przygodę z tańcem zaczęła w wieku 6 lat. Specjalizuje się w tańcu współczesnym z elementami klasyki, zna także podstawy hip hopu. Doskonale wie, jak ekscytujący, a zarazem stresujący potrafi być każdy występ na scenie. Jak ważne są przygotowania do prezentacji, dyscyplina i wspólne przeżycia z rówieśnikami. Kocha pracę z dziećmi, a już w szczególności wspólną radość z odniesionych sukcesów. Występowała miedzy innymi na deskach Teatru Nowego w Zabrzu, Teatru Roma oraz w Sali Kongresowej w Warszawie. Prywatnie tancerka zespołu „Teatr Wyobraźni” działającym w Ośrodku Tańca Współczesnego i Edukacji Baletowej Gronex.
Z wykształcenia psycholog, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego. .

W Studiu Artystycznym Maciej jest instruktorem grup tanecznych Ecarte I i Ecarte.

Paulina Święs

Nauczycielka tańca klasycznego. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu. Absolwentka Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach. Fotograf, dyplomowany fototechnik. Od zakończenia szkoły związana z Gliwickim Teatrem Muzycznym. Tańczyła w spektaklach: baletowych - Dziadek do Orzechów, Chodnik 05, Pinokio, musicalach - Hair, Footloose, 42 Street, Hello Dolly, Anna Karenina, Ragtime. operetkach - Kraina Uśmiechu, Księżniczka Czardasza, Wesoła Wdówka, Ptasznik z Tyrolu, Hrabina Marica, Zemsta Nietoperza, Orfeusz w Piekle. Współpracowała z takimi twórcami jak; Wojciech Kościelniak, Jarosław Staniek, Henryk Konwiński, Jacek Badurek, Maria Sartova, Józef Opalski. Była konsultantem choreograficznym w sztuce „Conrad” w reżyserii Ingmara Villqista w Teatrze Śląskim w Katowicach. Jest artystą poszukującym nowych środków wyrazu, kreatywnie łączy sztuki plastyczne z baletem.

W Studiu Artystycznym Maciej jest instruktorem baletu.

Zuzanna Biniek

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na kierunku Kompozycja, Dyrygentura i Teoria muzyki na specjalności Dyrygentura chóralna. Wcześniej uczyła się gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej w Chorzowie oraz śpiewu na wydziale wokalnym. W Szkole Muzycznej I stopnia zdobywała też doświadczenie jako nauczyciel przedmiotów teoretycznych. Obecnie rozwija umiejętności gry na ukulele. Bardzo ceni naturalną potrzebę śpiewu u każdego człowieka i różnorodnośc muzycznych gustów.

Uwielbia pracę z dziećmi, a także podróże małe i duże, zwłaszcza długie, górskie wędrówki. W życiu wyznaje zasadę, że muzyka jest lekiem na całe zło.

W Studiu Artystycznym Maciej prowadzi zespoły wokalne "M-canto" oraz "Rapsodia", indywidualne zajęcia ze śpiewu a także zajęcia dla najmłodszych "Pędzelek & Nutka".

Agnieszka Kuberczyk

 Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Z zawodu jest muzykoterapeutą oraz... lekarzem dentystą. Ukończyła również szkołę muzyczną I i II stopnia w klasie skrzypiec. Ze studiem Maciej związana jest początku jego istnienia- pracowała jako instruktor zajęć oraz współtwórca programu dla najmłodszych dzieci. 

Jej pasją obecnie jest bycie mamą. Poza tym lubi wszelakiego rodzaju rękodziło, szczególnie jest zainteresowana scrapbookingiem, techniką decoupage oraz szyciem. 

W Studiu Maciej prowadzi zajęcia dla najmłodszych "Szkraby". 

Magdalena Bender

Kolorowy ptak, energiczna, wesoła osoba, z głową pełną kreatywnych pomysłów. "Ekozakręcona" miłośniczka przyrody i zdrowego żywienia, nauczy twoje dziecko, jak niczego nie marnować i żyć w zgodzie z naturą. Zapalona kolarka. Praca z dziećmi to jej największa pasja. Z Maciejem jest już od 3 lat. Animatorka czasu wolnego, wychowawca kolonijny, certyfikowany trener DI. Prywatnie mama "Buły" (Ksawera) i dwóch piesków.

"Biegać, skakać, latać, pływać w tańcu, ruchu wypoczywać" to zdanie chyba najlepiej ją opisuje :)

W Studiu Artystycznym Maciej prowadzi zajęcia Laboratorium dr Łodygi.

Bolek Magda

Student psychologii na Uniwersytecie Śląskim. Zaciekawiony tym jak człowiek, a zwłaszcza dziecko postrzega świat. Swoją pracę z dziećmi rozpoczął 5 lat temu, jako animator. Dziś jest trenerem DI i wychowawcą. Nie boi się wyzwań, ani żadnych pytań. Zdecydowanie woli zachęcać do rozwiązywania problemów, niż robić to za dzieci. Potrafi zmotywować każde dziecko do pracy i zachęcić je do myślenia. Z przyjemnością opowie Twojemu dziecku, dlaczego szczeniaczki są słodkie, a wilki straszne.

Jest tylko jedno pytanie na które nie zna odpowiedzi: "dokąd nocą tupta jeż"? Natomiast potrafi przeprowadzić eksperymenty, które pokażą proste i złożone zjawiska fizyczne i chemiczne. 

W Studiu Artystycznym Maciej jest animatorem, prowadzi artystyczne urodzinki i zajmuje się obsługą klienta w recepcji.

Marta Naumiuk

Psycholog i muzykoterapeuta (Uniwersytet Śląski, Akademia Muzyczna w Katowicach). Uczestniczka zagranicznych szkoleń i warsztatów muzykoterapeutycznych (m. in. w School of Music na Uniwersytecie w Louisville, The Louis Armstrong Center for Music and Medicine w Nowym Jorku czy Nordoff Robbins Music Therapy Centre w Londynie). Wieczna studentka, sympatyczka podroży małych i dużych. Uwielbia muzykę, przyrodę, książki, pracę z ludźmi. Ciągle stara się rozwijać swoje kompetencje i podejmować nowe wyzwania zarówno w pracy, jak i w życiu.

W Studiu Artystycznym Maciej prowadzi zajęcia z muzykoterapii. 

Maja Rusin

Ambitna i kreatywna licealistka. Nie lubi siedzieć w domu, dlatego każdą wolną chwilę spędza na świerzym powietrzu ze znajomymi. Wierzy, że praca z dziećmi pozwala jej się rozwijać, nabierać nowych umiejętności oraz zdobywać nowe doświadczenia, które mogą być przydatne dla niej w przyszłości. 

W wolnej chwili lubi uprawiać sport podróżować oraz uczyć się nowych rzeczy. 

W Studiu Maciej prowadzi artystyczne urodzinki.  

Izabela Drozd

Pracę z dziećmi rozpoczęła w młodym wieku jako opiekunka. Dobrze się czuje w ich towarzystwie bo jak uważa "zawsze będzie dzieckiem". Z wykształcenia Technik Hotelarstwa. W wolnym czasie preferuje spacery z czworonożnym przyjacielem, ognisko z akompaniamentem gitar oraz wycieczki po Śląsku. Od najmłodszych lat fanatyczka gry The Sims.

W Studiu Artystycznym Maciej jest animatorem i prowadzi artystyczne urodzinki.