Telefon
608 504 164
Adres
ul. Staromiejska 72, Zabrze
E-mail
napiszdomnie@studiomaciej.pl

Szkraby 1-3 lat

Szkraby 1-3 lat

SZKRABY

Szkraby – to zajęcia muzyczno-ruchowe dla dzieci w wieku 1-3 lat. Naszym głównym celem jest polisensoryczne poznawanie świata poprzez stymulację wszystkich zmysłów. Tego rodzaju zajęcia mają olbrzymi wpływ na rozwój percepcji słuchowej, wzrokowej i ruchowej. Dzięki temu usprawnia się mowa dziecka, zdolność opanowania języków obcych, a w późniejszym okresie nauka pisania i czytania oraz gry na instrumentach. W czasie zajęć wspomagamy rozwój psychomotoryczny naszych milusińskich, wykonujemy zabawy ruchowe, stymulujemy zmysły, bawimy się w dziecięce masażyki i rymowanki, a w wszystko to w kontakcie z muzyką. Opiekun (mama, tata, babcia, dziadek, aktywnie uczestniczy w zajęciach.
 
Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych 1-2 i 2-3 lat.
Czas trwania zajęć: 45 minut
Nasze zasady:
  1. Obuwie zmienne dla siebie i dziecka.
  2. Wygodny strój dla siebie i dziecka.
  3. Aktywny opiekun – pokazujemy wszystko dziecku na własnym przykładzie.
  4. Odpowiedzialność – dbam o swoje bezpieczeństwo i innych.
  5. Nie zmuszam dziecka do aktywności, jeśli w widoczny sposób nie chce. Zachęcam i motywuję, ale też „daję czas” i pozwalam dziecku pooglądać innych „z boku”.
  6. W trakcie 45-minutowych zajęć, przewidziana jest krótka przerwa, jeśli zauważymy „spadek formy”. Można się wtedy czegoś napić i coś przekąsić.
  7. Jeśli dziecko potrzebuje uspokoić się, najlepszym sposobem jest wyjście z sali i rozmowa z dzieckiem bez niepotrzebnych zakłóceń w postaci np. obecności innych. Dzieci przyzwyczajają się do naszych zasad i takie rozwiązanie pozwala na szybki powrót w dobrej formie do zajęć, a pozostałej grupie – kontynuację zajęć w miłej atmosferze i właściwej koncentracji uwagi.
  8. Przynosimy z sobą DOBRY HUMOR lub zarażamy się nim na zajęciach :)
  9. Prosimy zgłaszać Państwa dłuższe nieobecności. To pozwoli zaplanować zajęcia prowadzącej oraz, co bardzo istotne, zachować zarezerwowane miejsce w grupie Szkrabów.
  10. Niezgłoszona nieobecność może spowodować skreślenie dziecka z listy.